015.07 ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА. ЕЛЕКРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА
051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
101 - ЕКОЛОГІЯ
133 - ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ
141 - ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА
206 - САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 - АГРОІНЖЕНЕРІЯ
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ:
015.07 - Професійна освіта (Електротехніка та електромеханіка)
051 - Економіка
071 - Облік і оподаткування
073 - Менеджмент
101 - Екологія
133 - Галузеве машинобудування
141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
206 - Садово-паркове господарство
208 - Агроінженерія
ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ 11-Х КЛАСІВ, А ТАКОЖ ОСІБ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ!
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
у березні-квітні 2019 року проводить для вступників до інституту Всеукраїнську олімпіадуз наступних предметів:
УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА, МАТЕМАТИКА, БІОЛОГІЯ, ГЕОГРАФІЯ, ФІЗИКА, ХІМІЯ.
Участь у олімпіаді дає унікальну можливість отримати до 20 балів до Ваших сертифікатів ЗНОта буде вирішальною при вступі до ВП НУБіП України «БАТІ» на такі спеціальності:
101 - Екологія
133 - Галузеве машинобудування
141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
206 - Садово-паркове господарство
208 - Агроінженерія
015.07 - Професійна освіта (Електротехніка та електомеханіка)
Студентський науковий гурток «Твердження і загадки історії» з дисциплін «Історія української державності» та «Етнокультурологія» в своїй роботі приділяє особливу увагу поглибленню знань студентів з даних предметів, а також - зацікавленню певними менш значущими історичними моментами, але важливими в розумінні історико-культурних фактів. На засіданнях гурткової роботи учасники виступають з доповідями про різні події, аналізуючи їх, розв’язують найбільш актуальні або суперечливі питання сьогодення України, звертаючи неабияку увагу на політичні аспекти розвитку держави.
8 листопада 2017 року в аудиторії 107 відбулася відкрита лекція доктора сільськогосподарських наук, професора кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Захаріва Ореста Ярославовича, з дисципліни «Біотехнології в агросфері». Лекція прочитана для студентів ІІ курсу спеціальності – 101 «Екологія» на тему: «Біотехнологічні способи очищення стічних вод». Під час викладу лекційного матеріалу були використані сучасні мультимедійні засоби, що дозволило за стислий час подати необхідний для засвоєння дисципліни матеріал у повному обсязі.
У рамках відзначення Дня підприємця 14 вересня 2016 року організовано екскурсію для студентів ОС «Магістр», «Спеціаліст» та НПП кафедри економіки підприємства у ПАП «Агропродсервіс», що розташове у селі Настасів Тернопільського району.
Приватне агропромислове підприємство «Агропродсервіс» є лідером аграрної галузі Тернопільського регіону. Починаючи із 1999 року керівнику підприємства І.А. Чайківському вдалося створити ефективну вертикально-інтегровану компанію нового типу, яка вдало поєднує у своїй роботі передові технології рослинництва, тваринництва, переробної промисловості із високим професіоналізмом персоналу.
Перед студентами та викладачами виступив керівник компанії І.А. Чайківський. Іван Адамович детально зупинився на організації ведення аграрного бізнесу, деталізував його складові та особливості. Корисними для студентів та викладачів було обґрунтування необхідності запровадження новітньої агарної економіки в Україні. На прикладі роботи «Агропродсервісу» продемонстровано процес становлення переробної галузі, виробництво готової продукції з метою формування доданої вартості.
Керівник компанії висловив своє бачення щодо підготовки спеціалістів аграрної галузі. Іван Адамович висловив готовність до розширення співпраці з Бережанським агротехнічним інститутом.
Під час екскурсії студенти та викладачі відвідали насіннєвий та комбікормовий заводи, яблуневий сад підприємства. Студенти і викладачі мали можливість ознайомитися із виробничою новинкою – заводом з переробки сої. А також із роботою спеціалізованих насіннєвої та комбікормової лабораторій. Ознайомилися відвідувачі із роботою елеватора, складських приміщень, тваринницьких комплексів та машинно-тракторним парком підприємства.
Заступник директора з тваринництва Роман Березовський провів лекцію на тему «Організація та економічна ефективність галузі свинарства» на прикладі ПАП «Агропродсервіс».
Викладачам і студентам було продемонстровано цікавий відеоролик про компанію від її зародження до сьогодення.
Екскурсія у ПАП «Агропродсервіс» стала важливим елементом професійної підготовки майбутніх фахівців з економіки. Завдяки відвідинам успішного підприємства, студенти отримали змогу ознайомитися із ефективною організацією виробничо-господарських процесів, передовими технологіями та новітньою технікою, значенням підприємства для соціальної сфери сільських територій.
Деканом факультету «Економіки і природокористування», к.е.н., доцентом Яремою Л.В. та керівником компанії І.А. Чайківським обговорені питання подальшої співпраці з підприємством, зокрема щодо укладання договорів про проходження виробничої практики студентів, стажування НПП на виробництві.
Студенти і викладачі інституту були вражені всім побаченим і щиро вдячні керівництву компанії «Агропродсервіс» за їхню гостинність та наглядний приклад, як професіонали можуть створити успішне підприємство.
Заступник декана факультету економіки і
природокористування, к.е.н., доцент Христенко Г.М.
Факультет економіки і природокористування, започаткований з ініціативи директора інституту, професора, заслуженого машинобудівника України Павліського В.М. та к.е.н., заслуженого економіста України Кулаєць М.М. Створений він був у 1993 р. як відділення економіки підприємства, яке очолила у той час Кулаєць М.М. Вперше на стаціонарну форму навчання було проведено набір 50 студентів зі спеціальності «Економіка підприємства» ОКР «Молодший спеціаліст» з базовою вищою освітою. По суті, це були ті ж самі бакалаври, статус яких було офіційно узаконено Указом Президента України «Про впровадження ступеневої системи освіти у вищих навчальних закладах».
У 1993 р. був здійснений перший випуск висококваліфікованих фахівців, половина з них прийшли на навчання із золотими медалями. Із 1995 р., згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії, почала здійснюватися підготовка фахівців з напряму 0501 «Економіка та підприємництво» за ОКР «Бакалавр» зі спеціальності «Економіка підприємства», а з 1998-гор. - зі спеціальності «Облік і аудит».
У 2000 р. рішенням Державної акредитаційної комісії видано ліцензію на право провадження освітньої діяльності, пов'язаної з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог спеціаліста. Отже, з цього часу відділення перейменовано у факультет, деканом якого призначено Ярему Л.В. Із 2001 по2004 рр. факультет знову очолила Кулаєць М.М. Функціонувало 13 навчальних кабінетів, з яких три комп'ютеризованих. Навчальний процес підготовки бакалаврів та спеціалістів забезпечували 60 викладачів.
У 2005 р. одержано ліцензію на підготовку ОКР «Бакалавр» зі спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
Факультет в ті роки зробив вагомий крок у площині цілісного, системного оновлення всіх складових своєї діяльності. Система навчання та виховання була спрямована на інноваційний тип освіти, передусім на підготовку конкурентоспроможних спеціалістів.
З ініціативи декана факультету Кулаєць М.М. і за підтримки адміністрації інституту були створені навчально-інформаційно-консультативні пункти на базі Снятинського, Тлумацького сільськогосподарських і Болехівського лісогосподарського технікумів Івано-Франківської області, Рівненського державного аграрного технікуму та Дрогобицького технікуму статистики Львівської області, Ковельського машинобудівного технікуму Волинської області. Це був період найбільшого за всі роки набору студентів на заочну форму навчання.
У 2004 році деканом факультету був призначений к.е.н. Жибак М.М., який обіймав цю посаду до 2008 р. З 2008 по 2010 рр. факультет очолював Колос З.В., а з 2010 р. по даний час - Ярема Л.В.
Довший час заступником декана факультету працювала Пасемник О.Г., а з 2015 р. - Христенко Г.М.
У 2015 р. одержано ліцензію на проведення освітньої діяльності за ОС «Магістр» спеціальностей 051 «Економіка» та 071 «Облік і оподаткування».
Розуміючи вимоги сьогодення, керівництво факультету всю свою діяльність спрямовує на вдосконалення навчально-методичної, наукової, профорієнтаційної, культурно-виховної роботи.
З того часу можна виділити окремий період у розвитку факультету: створено 9 лекційних аудиторій оснащених мультимедійними засобами, 2 спеціалізовані навчальні лабораторії, навчальна бухгалтерія зі встановленою ліцензійною програмою 1-С «Підприємство», комп'ютеризовано 3 кабінети. Значна робота проводиться зі створення навчально-методичної бази, велика увага приділяється науковій роботі. На факультеті функціонувало 3 кафедри: аграрної економіки і організації агробізнесу, бухгалтерського обліку і аудиту, економічної теорії.
Сьогодні на факультеті чотири кафедри: економіки підприємства; обліку і аудиту; екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування; гуманітарних дисциплін. Навчальний процес здійснюють 40 викладачів, з них 4 доктори наук, 24 кандидати наук. На факультеті навчається більше 600 студентів денної та заочної форм навчання.
Навчально-виховний процес на факультеті організований так, щоб не лише дати студенту високий рівень фахової освіти, а й сформувати гармонійно розвинену особистість, соціально активну і національно свідому, наділену високими моральними якостями та патріотичними почуттями.
Адреса: вул. Академічна 20, м.Бережани, Тернопільська обл., 47501
Робочий кабінет: корпус №1 (головний корпус), 2-поверх, №212
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел: (03548) 2-31-73
На сьогоднішньому етапі розвитку економіки країни особливу вагу мають фахівці з економічних і екологічних спеціальностей, бо саме їм необхідно довести свою профпридатність та власною працею вивести нашу державу на провідні місця в економічному та екологічному розвитку.
На факультеті «Економіки і природокористування» здійснюється підготовка саме таких фахівців за денною та заочною формами навчання:
ОС «Бакалавр» зі спеціальностей:
051 «Економіка»;
071 «Облік і оподаткування»;
073 «Менеджмент»;
101 «Екологія».
ОС «Магістр» зі спеціальностей:
051 «Економіка»;
071 «Облік і оподаткування».
Навчальний процес спрямований на ефективну підготовку фахівців, які володіють креативним мисленням, здатних розв’язувати сучасні виробничі і наукові завдання з економіки, обліку, екологічного контролю для екобезпечної діяльності в сільськогосподарській та природоохоронній галузях, компетентних в питаннях системного аналізу і фінансової оцінки підприємства, які можуть прогнозувати та оцінювати інноваційні ризики.
Організацію освітнього процесу, виконання навчальних планів і програм навчальних дисциплін забезпечують кафедри: економіки підприємства; обліку і аудиту; гуманітарних дисциплін; екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування.
НПП кафедр проводяться наукові дослідження за напрямами:
Теоретико–методологічне та організаційно–економічне обгрунтування подальшого розвитку аграрного виробництва та сільських територій району (номер державної реєстрації № 0115U;
Вивчення регіональних особливостей бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту в умовах міжнародної економічної інтеграції (номер державної реєстрації №0115U;
Вивчення формування та розвитку історико-культурних процесів в Галичині ХІХ-ХХІ століттях (номер державної реєстрації № 0115U003387);
Агроекологічний моніторинг та моделювання стану агроекосистем, що підлягають біоорганічному та традиційному способу ведення господарства (номер державної реєстрації № 0115U003388).
Впровадження інноваційних педагогічних технологій, підтримка культурних і наукових традицій - все це дозволяє факультету постійно розширювати матеріальну та інформаційну базу, урізноманітнювати дозвілля студентів, вести наукову і навчально-методичну роботу. Свої знання та наукові дослідження студенти мають можливість розкрити на засіданнях наукових гуртків, студентських науково-практичних конференціях, круглих столах, різноманітних конкурсах, інтелектуальних іграх.
Для кращого сприйняття та закріплення навчального матеріалу студентами, на факультеті функціонують лекційні аудиторії, оснащені мультимедійними засобами навчання та навчально–наукові лабораторії. Практичні та лабораторні заняття проводяться в спеціально обладнаних аудиторіях, виробничі практики – в базових господарствах.
Факультет співпрацює з провідними аграрними та іншими підприємствами з питань працевлаштування випускників, функціонує Рада роботодавців. Традиційними стали проведення днів кар’єри, ярмарки вакансій, в яких беруть участь потенційні роботодавці.
Студенти факультету, з метою отримання подвійних дипломів, мають можливість навчатися у Поморській академії м. Слупськ (Польща) та стажуватися у господарствах країн ЄС: Данія, Швейцарія, Польща, Австрія, Німеччина.
Перегляди: 3907
Наші вітання
Наукова конференція
Міжнародна науково-практична конференція
«Наука і освіта в інтелектуально-інноваційному розвитку суспільства»,
присвячена 60-річчю навчального закладу (ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут – Бережанський агротехнічний коледж»), яка відбудеться 16-17 травня 2019 року м. Бережани, Тернопільська обл., Україна
Скриньки довіри.Шановні студенти та співробітники! В навчальних корпусах Інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишати свої скарги, зауваження та пропозиції щодо покращення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.