Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ

          
A
A
A

День української писемності та мови – всенародне свято

Мова – це наша національна ознака,

в мові - наша культура, сутність нашої свідомості.

(Іван Огієнко)

Дев’ятого листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано указом президента України  № 1241-97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання. 

За православним календарем 9 листопада вшановують пам'ять преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор-Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку, або латиницю. Сьогоднішній алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.

Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника… 

У день 9 листопада на українському радіо традиційно проходить радіодиктант національної єдності. Студенти Бережанського агротехнічного інституту теж  приєднались до цього заходу і вкотре продемонстрували єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, виховання, поваги до культури і традицій українського народу був проведений перший етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

О.Б. Шумінська 

Календар свят України. Мова ділового спілкування

Актуальності

БАТІ

Пропозиція до зміни підпису світлини




Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 
 

Взаємодія із світлиною