Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ

          
A
A
A

День Святого Миколая


Триває Різдвяний піст, половина якого – вже позаду, адже до Різдва залишається не так багато днів. Під час цього постування неоціненним дороговказом для кожного, хто прагне духовної досконалості, є постать Святого Миколая, пам’ять якого ми звершуємо 19 грудня. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість. 

foto_news_row2

Сьогоднішній світ, який живе за матеріальними законами, звик витісняти живі християнські цінності, замінюючи їх на відповідні комерційні символи. І на противагу міфічному Діду Морозу та рекламному Санті святий Миколай Чудотворець – абсолютно реальна історична, духовна постать. Святий Миколай народився у другій половині III століття у місті Патара у провінції Лікія (історична область в Малій Азії) у сім’ї благочестивих батьків. До глибокої старості вони не мали дітей і в безперервній молитві просили Всевишнього дати їм сина, обіцяючи присвятити його служінню Богу. Молитва їх була почута: народився син, який при хрещенні отримав ім’я Микола, що значить грецькою «переможець народів».

Миколай вирішив присвятити своє життя службі Господові. Після смерті батьків продав усе добро, роздав бідним, а сам вирушив прочанином у Палестину. Повернувшись, став священиком у місті Міри, а згодом – єпископом. Під час гонінь християнської віри його кинули до в’язниці, а за правління Костянтина Великого звільнили. 

Ще за життя отця Миколая вважали святим. Він не раз щирою молитвою допомагав рибалкам вижити під час шторму, зцілював калік, рятував приречених на страту. Микола відрізнявся любов’ю і співчуттям до людей, допомагав убогим і знедоленим, роздаючи майже всі гроші, що отримував. Собі він залишав тільки найнеобхідніше. З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас. За лагідність і доброту св. Миколай здобув величезну любов народу.  

Найбільше радіють в день  свята святого Миколая дітвора. Адже за давньою традицією святий Миколай приносить подарунки слухняним дітям.

Завітав Святий Миколай із подарунками і в наш інститут. В святково прибраній залі, де засяла вогнями зелена красуня, зібрались працівники інституту разом із своїми діточками. Студрада інституту підготувала для всіх цікаве театралізоване дійство, яке дозволило дітям побувати у казці а дорослим знову повернутись у світ дитинства. Усі присутні отримали не лише цікаві подарунки, а й масу позитивних емоцій та незабутніх вражень. 

 

Календар свят України. Мова ділового спілкування

Актуальності

БАТІ

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 
 

Взаємодія із світлиною