ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"

ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету


       
A
A
A

Великодні звичаї і традиції англомовних і німецькомовних країн

m1Великдень – одне з  найважливіших релігійних свят світу і в кожній країні його святкують по-особливому. Стримані й консервативні британці – відзначають його весело та незвично. Пунктуальні і тактичні німці – піднесено  й велично.

28 березня у групах ЕкО-11Б, Ео-11Б, викладачі  іноземних  мов Л.В. Кравчук та Н.М. Білан провели відкриту виховну годину на тему: «Великодні звичаї і традиції англомовних та німецькомовних країн».

Під час заходу студенти переглядали відеофільми і презентацію про Великдень, а також дізнались цікаві ідеї фарбування яєць природними барвниками. Родзинкою заходу став перегляд майстер-класу сучасного декорування пасхальних яєць  технікою «декупаж».

Свято Пасхи в англомовних і німецькомовних країнах  має свої символи і традиції. Головними символами Великодня є: Хрест (Cross, Kreuz), Листя фінікової пальми (Palms, die Palmzweigen), Великодні  яйця (Easter  eggs, die Ostereier), Великодні хрестові булочки (Easter Cross Buns) у Британії,  Великодня Паска (der Osterkuchen) у Німеччині,  Великодній кролик (Easter Bunny, der Osterhase).

m2Великодній кролик символізує достаток і родючість. За однією легендою, богиня весни та родючості Еостра перетворила птаха у кролика, але він продовжував нести яйця і ховав їх у саду. Так з'явилася одна з улюблених дитячих пасхальних забав - шукати заховані шоколадні яйця (die Schokoladeneier).  Проводяться спеціальні змагання з пошуку яєць «Eggstravaganza»,  або «Easter Egghunting».  Той хто збере більше яєць, отримує приз.  Окрім пошуку яєць,  проходять  традиційні змагання по  скочуванню яєць з пагорба.  Яйце, яке котиться з гори, символізує камінь, відвалений від Гробу  Господнього.

А в невеликому містечку Olney відбуваються знамениті Млинцеві перегони (Pancake  races), які зазвичай проводяться за 47 днів до Великодньої неділі. І називається цей день Shrove  Tuesday - від дієслова Shrive (відпускати гріхи, сповідатися). Учасники перегонів біжать, підкидаючи млинці на сковорідках. Переможці повинні не просто прибігти до фінішу першими, а й підкинути млинці певну кількість разів.

А Німечинна відома  в усьому світі своїм Кельнським карнавалом, який триває три дні. В 11 годин 11 хвилин збирається рада одинадцятьох, яка обирає принца і принцесу для керівництва народними гуляннями. Традиційний похід  з танцями і співом відбувається два дні – в понеділок (der Rosenmontag) та вівторок (der Veilchdienstag). Маски і костюми є особливими атрибутами свята. Закінчується Масниця в попільну середу (der Achermittwoch) спалюванням  ляльки з соломи.

Cвяткування Великодня в німецькомовних країнах супроводжується дотриманням різноманітних звичаїв і традицій:

- великодній вогонь (das Osterfeuer) – на горі чи пагорбі розпалюють багаття, так проганяють зимовий холод та злих духів;

- великодня вода (das Osterwasser) – німці набирають воду в ставку, озері чи річці, повертаючись  додому не можна розмовляти, інакше вода втратить магічну силу. Той, хто нею вмиється залишатиметься цілий рік  доровим.

- великоднє дерево (der Osterbaum), на якому розвішують великодні писанки;

- букет з весняних гілок, який прикрашають великодніми писанками та фігурами;

- великодні ігри (die Osterspiele);

- великодня прогулянка (Osterspaziergang).

m3Ще одна традиція, у  святкові дні виходити винятково у новому одязі – адже це свято знаменує прихід  весни і початок нового життя, тому Великодні свята - це час «шаленого» шопінгу: скрізь розпродажі та неймовірні знижки.

В усіх німецьких містах відбуваються великодні концерти (Osterkonzerte) на весняну тематику. 

А у Великій Британії в ці дні дуже популярними є традиційні танці – «Morris  Dancing». Танцюристи, одягнені в костюми Робін Гуда, виступають на численних майданчиках, в парках, церквах і просто на вулицях британських міст.

Традиційне пасхальне частування – це запечена шинка, весняний салат, бекон, глазуровані яблука, картопля в урозмариново-часниковому маслі. Печуть великодній торт (Simnel cake). Головним пасхальним блюдом вважається запечене фаршироване ягня.

Виховний захід закінчився виконанням великодніх пісень іноземною мовою.

Бажаємо усім радісних і по-весняному теплих Великодніх свят!

HappyEaster! Frohe  Ostern! 

Підготовка офіцерів

vkaf

Бажаючим проходити військову підготовку на кафедрі військової підготовки НУБіП України при Бережанському агротехнічному інституті звертатися за телефоном 067 422 1279 або в кабінет 2 корпусу №5 інституту. 

Ми в Facebook

 

Перейти на офіційну сторінку


Кафедра педагогіки НУБіП запрошує на навчання
Погода

БАТІ

БАТІ