ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету

          
A
A
A

Виховна година на тему: «Великодні звичаї і традиції у Великій Британії»

     20190411 12281811 квітня 2019 р., у групах Е-11Б, Ео-11Б,Сп-11Б, ЕкО-31Б, к.п.н., доцентом Кравчук Л.В. було проведено виховну годину на тему: «Великодні звичаї і традиції у Великій Британії».

    Великдень – це дуже популярне свято у Великобританії. Стримані й консервативні британці відзначають його весело і незвично. На Великдень вони дарують своїм друзям і родичам шоколадні яйця, що з’їдаються у великодню неділю.

    Великодній тиждень починається з Пальмової неділі «Palm Sunday», (у нас – Вербної. Пальмова неділя, передує Великодню (Easter) і є початком страсного тижня.

   Чистий четвер ще називають Четвер милостині – у цей день Єлизавета II традиційно роздає у соборі мішечок з монетами, кількість яких відповідає віку монарха.

  Ранок Страсної П'ятниці (остання п'ятниця перед Великоднем), яка в Британії називається «Доброю»– Good Friday, або Божою (від God’s Friday), починається зі сніданку, під час якого подають свіжоспечені хрестові булочки (Hot cross buns) – пряні, пишні, з родзинками та цукатами всередині та хрестом зверху. Є повір'я, що такі булочки охороняють будинок від злих духів і мають лікувальні властивості. Хрест на булочках вважається символом Воскресіння Христового, а пече в роті від гострих прянощів, що символізує
муки Христа.

  Традиційне пасхальне частування – це м'ясні медово-часникові фрикадельки, запечена шинка, весняний салат, сосиски або бекон, картопля в розмариново-часниковому маслі. Печуть традиційний великодній торт (Simnelcake). Головною пасхальною стравою вважається запечене фаршироване ягня.

Свято Пасхи у Великій Британії, має свої символи і традиції. Головними символами Великодня є: Хрест (Cross), Листя фінікової пальми (Palms), Великодні яйця (Easter eggs), Великодні булочки (Hot Cross Buns) та Великодній кролик (Easter Bunny).

Великодній кролик символізує достаток і родючість. За легендою, богиня весни та родючості Еостра перетворила птаха у кролика, але він продовжував нести яйця і ховав їх у саду. Так з'явилася одна з улюблених дитячих пасхальних забав, шукати заховані шоколадні яйця «EasterEgghunting». Той хто збере більше яєць, отримує приз.

Окрім пошуку яєць, проходять змагання зі скочування яєць з пагорба «Eggrolling». Перемогу здобуває той, хто першим скотить з пагорба неушкоджене яйце. Яйце, яке котиться з гори, символізує камінь, відвалений від Гробу Господнього.

А в невеликому містечку Olney, відбуваються знамениті Млинцеві перегони (Pancakeraces) – які зазвичай проводяться за 47 днів до Великодньої неділі. І називається цей день Shrove Tuesday – від дієслова Shrive (відпускати гріхи, сповідатися). Беруть участь в бігах всі бажаючі. Учасники млинцевих перегонів біжать, підкидаючи млинці на сковорідках. Переможці повинні не просто прийти до фінішу першими, а й підкинути млинці певну кількість разів.

Ще одна традиція, у святкові дні прийнято виходити винятково у новому одязі – адже це свято знаменує прихід весни і початок нового життя, тому Великодневі свята – час «шаленого» шопінгу: скрізь розпродажі та неймовірні знижки. Загалом, Великдень вважається одним із найпопулярніших свят у Великій Британії, якого з нетерпінням чекають по всій країні.

Happy Easter!

Ми в Facebook

 

Перейти на офіційну сторінку


БАТІ

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 
 

Взаємодія із світлиною


 

БАТІ