ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету

          
A
A
A

День захисника України

D1   14 жовтня, Україна відзначає одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята як: День захисника України, День українського козацтва та День Української Повстанської Армії. Усі ці свята тісно між собою пов’язані.         
     Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим. За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей.   

   Козаки також вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступали у походи.  

IMG 50ba790fc4d3e41cce54171dc478ef44 VD   Українська Повстанська Армія понад десять років без усякої допомоги ззовні й тільки тією зброєю, що відбивала у ворогів, билася з силами обох могутніх тоталітарних монстрів – фашизму та більшовизму. На додаток, загони УПА боронили населення Холмщини та Лемківщини від розбою польського війська. Основним завданням УПА був захист українського населення від загарбників та боротьба за незалежність Української держави. День Покрови УПА вважали своїм святом і вірили, що Матір Божа прикриває їх в боях.День захисника України – наймолодше із всіх свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно 14 жовтня 2014 року указом  президента України Петра Порошенка та є офіційно святковим і вихідним днем. Після збройної агресії Росії, в українському суспільстві посилилися тенденції до вшановування  українських вояків як захисників держави, українських символів і свят.

   Про всі ці події було розказано студентам на виховному заході 16 жовтня 2019 р.

К.і.н., доцент Троханяк Олександра

 

Ми в Facebook

 

Перейти на офіційну сторінку


БАТІ

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 
 

Взаємодія із світлиною


 

БАТІ