ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

  (03548) 2-26-48  E-mail:   mtfbati2010@gmail.com    Декану факультету

Україна тримає стрій!!!
A
A
A

Історія агроінженерного факультету

Агроінженерний факультет  — один із найстаріших підрозділів інституту. Свій початок він бере від 11 березня 1959 року, коли наказом №217 Міністерства сільського господарства створено Бережанський технікум механізації сільського господарства. Тоді було обладнано 9 лабораторій і кабінетів, навчальний процес забезпечували 15 викладачів. Перший набір становив 270 учнів. В цей рік були направлені на роботу Остапов Г.М., Остапова Є.І., Вдовиченко В.І., Вдовиченко А.П., Зубашев В.П., Гичка С.П.,  Щур І.О., Грицюк Н.П., Борисенко К.М., Ляшовський Я.Д., Жарова В.І.

З 1960 року розпочато підготовку фахівців за заочною формою навчання.

У 1963 році у складі технікуму створено відділення механізації сільського господарства. Першим завідувачем відділення було призначено викладача Калинія В.М.

З 1965 по 1972 р. на відділенні, крім основної спеціальності, проводилась підготовка фахівців за спеціальністю «Товарознавство, матеріально технічне постачання і збут».

12121

В різні роки на відділенні викладачами працювали Фундига Я.М., Захарійчук Я.М., Гризун О.М., Рощагіна В.М., Іваненко Г.Д., Калиній В.М., Сорочан І.П., Багрій Б.М., Дервіш О.М., Двуліт Б.М.,Двуліт Л.М., Буць І.С., Літвінов І.Д., Завдський В.І.,Солейко В.М., Крижачківський Ф.М., Бідюк С.С., Карась І.В., Тремба І.І., Новік Р.М., Решетник Є.П., Полежака П.П., Рачок Р.І.

З 1972 року по 1976 рік тривало створення навчально-виробничої бази «Полігон». Збудовано навчальний корпус відділення, гаражі, котельня, виробничі майстерні. Було обладнано автотрактородром та площадки для зберігання сільськогосподарської техніки. Одночасно в цей час йде поповнення навчально-педагогічного складу молодими викладачами, серед яких:Гудь І.В., Гурський С.С., Спяк М.А., Мойсяк Л.Я.,Клюєв М.Д.,Смачило Я.Д., Луцишин Я.Д., Дяків С.О., Серембіцьки О.А., Синовець М.С.,Чумарний М.І., Гуменюк О.В., Цьолка В.М., Колісник І.О., Грабар А.В.

З 1978 року по 1984 рік продовжено спорудження другої черги будівель корпусу. Обладнана лабораторія «Сільськогосподарські машини», спортивний зал, кабінет допризивної підготовки з 50-ти метровим тиром, навчально-виробнича майстерня.

2323

Впродовж 1985-1987 років прийняті на роботу Камишанов В.В., Чвартацький І.І., Зубашев С.В., Карась В.І.

До середини 80-х років на відділенні було обладнано 14 спеціалізованих лабораторій і кабінетів. Викладачі відділення працювали у двох циклових комісіях, головами яких у різні роки були:

Загально-технічних дисциплін – Гуменюк О.В.,Спяк М.А.

Спеціальних дисциплін  - Гудь.І.В., Федор Г.М., Луцишин М.В..

У 1989 році на посаду завідувача відділенням призначено Камишанова В.В.

В 1992 році на посаду директора призначається к.т.н., доцент Павліський В.М.

Спільним наказом Міністерства освіти і Міністерства сільського господарства України за № 6067 на базі «Бережанського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства » створено «Бережанський агротехнічний коледж». Наказом директора № 1 від 14.07.1992 року «Про реорганізацію Бережанського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства » у «Бережанський агротехнічний коледж» відділення «Механізації сільського господарства» було реорганізовано в «Агромеханічний факультет».

Цього ж року було здійснено перший набір студентів на базі повної загальної середньої освіти для підготовки фахівців з базовою вищою освітою.

У 1993 році здійснено набір студентів для підготовки фахівців за спеціальностями 3113-05 «Механізація і технологія сільськогосподарських та агролісомеліоративних робіт» та 3113-06 «Механізація і технологія виробництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції».

1994 рік.  На факультеті відновлено підготовку студентів на основі базової загальної середньої освіти (9 класів)за спеціальністю «Механізація сільського господарства»

З 1996 року здійснюється набір студентів для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” за спеціальністю “Механізація сільського господарства”. У даний період на факультеті працювали 4 методичні комісії, головами яких були:

Загальноінженерних дисциплін – Спяк М.А.

Технологічних дисциплін – Чумарна Ф.П.

Профілюючих фахових дисциплін – Чвартацький І.І.

Практичного навчання  - Федор Г.М.

В 1997 році, у зв’язку із входженням коледжу у структуру Національного аграрного університету (НАУ) «Агромеханічний факультет» було реорганізовано у факультет «Механізації сільського господарства».

На факультеті були створені кафедри та призначені завідувачів:

«Тракторів і автомобілів» - к.т.н., доцент Павліський В.М.

«Сільськогосподарських машин » - Смільский В.В.

«Дисципліни технологічної підготовки» - к.с.г.н. Кобута Б.Й.

«Машиновикористання та експлуатації МТП» - Олійник О.Ф.

«Загальноінженерних дисциплін» - Гороть Є.В.

 У 1999 році на факультеті працювало 24 лабораторії та кабінети, загальною площею 4250 квадратних метри, у тому числі 3600 квадратних метрів - навчальна.

2121DSC 0034 1

 

Навчальний процес забезпечували 11 кандидатів наук, 56 старших викладачів та асистентів , 14 майстрів виробничого навчання

На роботу викладачами були прийняті Левицький М.Т., Лукашевич М.І., Мутовкін Р.А., к.т.н., доцент Смільський В.В., к.т.н Вольченко В.М., Солтисюк В.І., Чумарна Ф.П., Логуш І.В., Леськів М.С., Воляк І.Я., Гловин А.Л., Клендій М.Б., Бойко І.Є., Фурдей В.В. 

У 2000 році факультет «Механізації сільського господарства» отримав право підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів “молодший спеціаліст”, “бакалавр” та “спеціаліст” за денною та заочною формами навчання за спеціальністю “Механізація сільського господарства”.

 За період з 2000 року на посади викладачів були прийняті к.т.н. Ключковський М.В., к.т.н., доцент Нагірний Ю.П., к.т.н., доцент Нікітін М.М., к.т.н., доцент Гривнак Л.М., Клендій М.І., Кирик О.М., Барбарич С.О., Фльонц О.В., Фльонц І.В., Крук В.В., Юрчишин Н.І., Грабар В.А., Замора Я.П.

У 2007 році факультет «Механізації сільського господарства» перейменовано на «Механіко-технологічний».

З нового  2008 навчального року затверджено нову структуру факультету Утворено кафедри , завідувачами яких у різні роки працювали :

«Загально-інженерних дисциплін» - к.т.н., доцент Клендій М.Б., к.т.н., Драган А.П.

«Енергетичних машин та технічного сервісу в АПК» – д.т.н.,професор Павліський В.М. , к.т.н. ,доцент Чвартацький І.І., д.т.н.,професор Пастушенко С.І..

«Машиновикористання та технологій в сільському господарстві» - к.т.н., доцент Нагірний Ю.П., к.т.н., доцент Солтисюк В.І., к.т.н., доцент Білик С.Г., к.т.н., доцент Диня В.І.

Деканами факультету в різні роки працювали: Камишанов В.В , Щериля О.І., к.т.н., доцент Нагірний Ю.П., к.т.н., доцент Логуш І.В., к.т.н., доцент Клендій М.Б., к.т.н., доцент Чвартацький І.І..

У результаті структурних змін в інституті, за період з  2007року по 2008 рік, на базі механіко технологічного факультету  було утворено агроінженерний факультет.

Презентація агроінженерного факультету

Карта повітряних тривог України

БАТІ
 
 

Взаємодія із світлиною


 
 

Пропозиція до зміни підпису світлини




Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 

БАТІ