ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету


          
A
A
A

Факультет економіки і природокористування 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
101 - ЕКОЛОГІЯ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

Великодні звичаї і традиції англомовних і німецькомовних країн

m1Великдень – одне з  найважливіших релігійних свят світу і в кожній країні його святкують по-особливому. Стримані й консервативні британці – відзначають його весело та незвично. Пунктуальні і тактичні німці – піднесено  й велично.

28 березня у групах ЕкО-11Б, Ео-11Б, викладачі  іноземних  мов Л.В. Кравчук та Н.М. Білан провели відкриту виховну годину на тему: «Великодні звичаї і традиції англомовних та німецькомовних країн».

Під час заходу студенти переглядали відеофільми і презентацію про Великдень, а також дізнались цікаві ідеї фарбування яєць природними барвниками. Родзинкою заходу став перегляд майстер-класу сучасного декорування пасхальних яєць  технікою «декупаж».

Свято Пасхи в англомовних і німецькомовних країнах  має свої символи і традиції. Головними символами Великодня є: Хрест (Cross, Kreuz), Листя фінікової пальми (Palms, die Palmzweigen), Великодні  яйця (Easter  eggs, die Ostereier), Великодні хрестові булочки (Easter Cross Buns) у Британії,  Великодня Паска (der Osterkuchen) у Німеччині,  Великодній кролик (Easter Bunny, der Osterhase).

m2Великодній кролик символізує достаток і родючість. За однією легендою, богиня весни та родючості Еостра перетворила птаха у кролика, але він продовжував нести яйця і ховав їх у саду. Так з'явилася одна з улюблених дитячих пасхальних забав - шукати заховані шоколадні яйця (die Schokoladeneier).  Проводяться спеціальні змагання з пошуку яєць «Eggstravaganza»,  або «Easter Egghunting».  Той хто збере більше яєць, отримує приз.  Окрім пошуку яєць,  проходять  традиційні змагання по  скочуванню яєць з пагорба.  Яйце, яке котиться з гори, символізує камінь, відвалений від Гробу  Господнього.

А в невеликому містечку Olney відбуваються знамениті Млинцеві перегони (Pancake  races), які зазвичай проводяться за 47 днів до Великодньої неділі. І називається цей день Shrove  Tuesday - від дієслова Shrive (відпускати гріхи, сповідатися). Учасники перегонів біжать, підкидаючи млинці на сковорідках. Переможці повинні не просто прибігти до фінішу першими, а й підкинути млинці певну кількість разів.

А Німечинна відома  в усьому світі своїм Кельнським карнавалом, який триває три дні. В 11 годин 11 хвилин збирається рада одинадцятьох, яка обирає принца і принцесу для керівництва народними гуляннями. Традиційний похід  з танцями і співом відбувається два дні – в понеділок (der Rosenmontag) та вівторок (der Veilchdienstag). Маски і костюми є особливими атрибутами свята. Закінчується Масниця в попільну середу (der Achermittwoch) спалюванням  ляльки з соломи.

Cвяткування Великодня в німецькомовних країнах супроводжується дотриманням різноманітних звичаїв і традицій:

- великодній вогонь (das Osterfeuer) – на горі чи пагорбі розпалюють багаття, так проганяють зимовий холод та злих духів;

- великодня вода (das Osterwasser) – німці набирають воду в ставку, озері чи річці, повертаючись  додому не можна розмовляти, інакше вода втратить магічну силу. Той, хто нею вмиється залишатиметься цілий рік  доровим.

- великоднє дерево (der Osterbaum), на якому розвішують великодні писанки;

- букет з весняних гілок, який прикрашають великодніми писанками та фігурами;

- великодні ігри (die Osterspiele);

- великодня прогулянка (Osterspaziergang).

m3Ще одна традиція, у  святкові дні виходити винятково у новому одязі – адже це свято знаменує прихід  весни і початок нового життя, тому Великодні свята - це час «шаленого» шопінгу: скрізь розпродажі та неймовірні знижки.

В усіх німецьких містах відбуваються великодні концерти (Osterkonzerte) на весняну тематику. 

А у Великій Британії в ці дні дуже популярними є традиційні танці – «Morris  Dancing». Танцюристи, одягнені в костюми Робін Гуда, виступають на численних майданчиках, в парках, церквах і просто на вулицях британських міст.

Традиційне пасхальне частування – це запечена шинка, весняний салат, бекон, глазуровані яблука, картопля в урозмариново-часниковому маслі. Печуть великодній торт (Simnel cake). Головним пасхальним блюдом вважається запечене фаршироване ягня.

Виховний захід закінчився виконанням великодніх пісень іноземною мовою.

Бажаємо усім радісних і по-весняному теплих Великодніх свят!

HappyEaster! Frohe  Ostern! 

Факультет економіки і природокористування запрошує на навчання

БАТІ

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 
 

Взаємодія із світлиною


 

БАТІ