Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
 вул. Академічна, 20, м.Бережани, Тернопільська обл., 47501 Україна  
Україна тримає стрій!!!
A
A
A

Рекомендації з питань уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації

    У зв’язку із зростанням загрози ураження цивільного населення від мін та вибухонебезпечних залишків війни Міністерство освіти і науки України надсилає рекомендації для проведення просвітницьких заходів серед учасників освітнього процесу з питань уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації.

 

 izobrazhenie viber 2022 04 29 16 52 40 297   Прохання ознайомитися з ними та неухильно дотримуватися!

  З 2014 року російські окупаційні збройні формування активно використовують міни та інші аналогічні небезпечні вибухові пристрої, у тому числі, заборонені міжнародним правом.

  Використання цього виду озброєнь несе в собі серйозні, пролонговані в часі загрози й наслідки та призводить до численних випадків загибелі, каліцтва серед цивільного населення, включаючи дітей.

   В той час, коли весь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, російська федерація збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та випробує нові зразки такої зброї.

   Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. За попередніми даними, очищення від вибухонебезпечних залишків потребують близько 80 тисяч квадратних кілометрів території України.

   Підрозділи Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших структур, щоденно ризикуючи життям, здійснюють операції з розмінування звільнених територій. З 24 лютого 2022 року підрозділами ДСНС знешкоджено понад 68 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі, близько 2 тисяч авіаційних бомб. Загалом обстежено і очищено близько 11,6 тисяч гектарів території нашої держави.

   Додаткові джерела відеоінформації: Помічай, упізнавай, поводься безпечно: підвищення обізнаності про ризики вибухонебезпечних предметів!

 

 Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 

    Необхідно пам’ятати, якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно. Уникайте будь-яких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями, – це може призвести до їх вибуху, численних жертв і руйнувань.
   Дії під час виявлення підозрілого предмету

  Необхідно:

ПРИПИНИТИ негайно всі роботи в місці (районі) виявлення предмета (заглушити двигуни, зупинити роботу обладнання);
ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які є поруч та керівників робіт;
ВІДВЕСТИ на максимально безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які є поблизу, при цьому рухатися назад потрібно по своїх слідах;
ПОЗНАЧИТИ місце розташування предмета, якщо можливо, огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо);
ЗДІЙСНИТИ, якщо можливо, фотофіксацію предмета та місця його розташування у разі наявності засобів фото-, відеозйомки;
ЗБЕРІГАТИ спокій, не панікувати;
ПОВІДОМИТИ негайно оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила) за телефонами:
102 – у разі виявлення підозрілого об’єкта;
101 – у разі виявлення боєприпасів або вибухонебезпечних речей; обов’язково дочекатися представників правоохоронних органів або ДСНС України, перебуваючи якнайдалі від місця виявлення предмета або за будь-яким захисним укриттям, не допускайти до небезпечної зони інших людей; у разі загрози виникнення вибуху негайно лягти на землю у найближче заглиблене місце (канави, ями тощо) ногами до епіцентру вибуху, обличчям вниз та прикрити голову якимись речами або руками, при цьому долонями щільно закриваючи вуха та відкривши рот для урівноваження тиску.

  У разі виявлення підозрілого предмету: не намагатися заглянути до середини підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета, не варто бити його ногами, в жодному разі не пересувати і не розкривати виявлений предмет, попередити перехожих про можливу небезпеку, спробувати зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки, та дочекатися прибуття правоохоронців (ви – важливий свідок).

    Відмінності вибухових пристроїв від інших

 Характерні ознаки:

- предмети можуть бути незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;наявність звуків, що лунають від предмета (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу);
- наявність джерел живлення на механізмі або поряд із ним. Це може бути батарейка, акумулятор тощо;наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.
 

   Дії під час вибуху, якщо не вдалося уникнути лиха

 Варто пам’ятати: одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних із вибуховими пристроями, – грубе порушення елементарних правил безпеки.
    Дуже важливо не втрачати контроль, не піддаватися паніці, заспокоїтися та уточнити ситуацію.
   Якщо вибух стався в приміщенні, слід виходити обережно, не торкаючись пошкоджених конструкцій та дротів. При задимленні обов’язково захистити органи дихання хустинкою чи шматком тканини. Якщо можливо, надати першу домедичну допомогу постраждалим та дочекатися прибуття представників аварійно-рятувальних служб і в подальшому діяти за їх вказівками.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!

    Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.
      Під час активізації сил безпеки й правоохоронних органів не проявляйте цікавості, ідіть в інший бік.

     У разі вибуху негайно падайте на землю, краще під прикриття. Для більшої безпеки накрийте голову руками. Якщо вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це в органи Служби безпеки чи МВС України.

Категорично забороняється:

- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та бити по ньому;
- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
- намагатися розібрати;
- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;
- заносити в приміщення;
- закопувати в землю;
- кидати в криницю або річку;
- здавати на металобрухт;
- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів – петард чи вибухових пакетів.

     За інформацією ННЦ ВР І СР  НУБІП України

 

 

Оновлені публікації

 

Карта повітряних тривог України

БАТІ
 
 

Взаємодія із світлиною


 
 

Пропозиція до зміни підпису світлини
Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 

БАТІ