- id: 5013
- Новини кафедри ЛСПГ
- Перегляди: 11
(03548) 2-26-48 E-mail: mtfbati2010@gmail.com Декану факультету
Агроінженерний факультет
Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"
зі спеціальностей
В рамках договору про співпрацю, доценти кафедри агрономії та екології відвідали ТОВ “Жива земля Потутори”. Товариство засноване у 2007 році. Його співзасновниками були швейцарський фермер Райнер Закс та теперешній керівник Іван БОЙКО. Згодом товариство стало сучасним українським брендом у виробництві органічної продукції. Господарство є одним із перших виробників органічної продукції та єдиним біодинамічним господарством в Україні.
4 вересня 2024 р. проведено виїзні практичні заняття для студентів спеціальності 206 – садово-паркове господарство і 205 – лісове господарство викладачами кафедри лісового і садово-паркового господарства. Студентів ознайомлено з практичним проєктом зі створення «Біблійного саду», де студенти наочно побачили і почули, як відбувається процес втілення в життя чудового задуму. Для студентів проведено цікаву пізнавальну екскурсію професором Івано-Франківського медичного університету Володимиром Івановичем Боцюрком, який є ідейним натхненником по створенню цього чудового оазису краси, що є перлиною мальовничого села Маріямполя. Викладачі та студенти кафедри лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанського агротехнічного інституту» залучались до розробки проєктної документації та внесли свій вклад у становлення даного саду. Велику працю в впровадження проєкту вклали голова ОТГ Павло АНДРУСЯК, староста і жителі села. Приємно вразили доглянуті живоплоти та сформовані хвойні дерева.
У світі сільського господарства постійно проводяться дослідження, спрямовані на підвищення ефективності вирощування культур. Одним з таких проєктів є дослідження вирощування гречки, що проводиться на дослідній ділянці за участю викладачів та студентів кафедри агрономії та екології Бережанського агротехнічного інституту. Гречка, як важлива культурна рослина, має значний потенціал для розвитку аграрного сектора, і наше дослідження має на меті вивчити оптимальні умови для її вирощування.
НПП кафедри агрономії та екології разом із студентами спеціальностей «Екології» та «Агрономії» 03 вересня провели інформаційні зустрічі з представниками Бережанської міської ради. В рамках кампанії попередження спалювання листя, сухої трави, відходів вирощування сільськогосподарських культур. Провели інформаційне роз’яснення про способи переробки органіки, такі як компостування.
4 вересня у ВП НУБіП України “Бережанський агротехнічний інститут”, доцентом кафедри агрономії і екології Яворовим Віктором Михайловичем, в рамках вивчення дисципліни “Грунтознавство з основами геології” розглянуто тему: “Відбір зразків грунту для проведення наступних агротехнічних досліджень”.
Амброзія є одним з найбільш проблематичних карантинних бур'янів в агрономії.
Цей вид бур'яну може завдати значної шкоди сільському господарству і здоров'ю людини. Карантинний бур'ян може впливати на здоров'я людини через різні механізми, від алергічних реакцій до токсичних.
Амброзія, цвіте з серпня по жовтень виробляє велику кількість пилку, який є потужним алергеном. Вдихання пилку може викликати риніт (свербіж і нежить), кон'юнктивіт (свербіж і почервоніння очей), астму та інші респіраторні проблеми.