- id: 5013
- Новини кафедри ЛСПГ
- Перегляди: 11
(03548) 2-26-48 E-mail: mtfbati2010@gmail.com Декану факультету
4 вересня 2024 р. проведено виїзні практичні заняття для студентів спеціальності 206 – садово-паркове господарство і 205 – лісове господарство викладачами кафедри лісового і садово-паркового господарства. Студентів ознайомлено з практичним проєктом зі створення «Біблійного саду», де студенти наочно побачили і почули, як відбувається процес втілення в життя чудового задуму. Для студентів проведено цікаву пізнавальну екскурсію професором Івано-Франківського медичного університету Володимиром Івановичем Боцюрком, який є ідейним натхненником по створенню цього чудового оазису краси, що є перлиною мальовничого села Маріямполя. Викладачі та студенти кафедри лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанського агротехнічного інституту» залучались до розробки проєктної документації та внесли свій вклад у становлення даного саду. Велику працю в впровадження проєкту вклали голова ОТГ Павло АНДРУСЯК, староста і жителі села. Приємно вразили доглянуті живоплоти та сформовані хвойні дерева.
Кожен випускник – це частина великої родини, що зростала в стінах нашого інституту. Сьогодні, коли країна переживає нелегкі часи, ми особливо пишаємося тими студентами, хто, залишивши аудиторії, взяв до рук зброю для захисту рідної землі. Ці мужні люди, наші колишні студенти, зараз стоять на передовій, борючись за наше мирне майбутнє. Вони надсилають нам свої слова подяки – за знання, підтримку та віру, яку вони отримали під час навчання. Це слова, що надихають і водночас змушують задуматися про справжню ціну свободи та незалежності. Зокрема, для колективу кафедри від службовців 3-го окремого батальйону спеціального призначення інтернаціонального легіону оборони України було передано подяки, шеврони, пам’ятний знак та прапор легіону.
Підвищення рівня професійної майстерності є ключовим аспектом розвитку кожного науково-педагогічного працівника. В умовах швидких змін у суспільстві, технологіях та вимогах до освіти, НПП повинні постійно вдосконалювати свої навички та знання, щоб залишатися актуальними та ефективними. Одним із найважливіших аспектів підвищення майстерності є розвиток теоретичних та прикладних компетентностей, в тому числі й у розрізі транскордонного співробітництва. Це включає як поглиблене розуміння предмету, який викладається, так і вдосконалення методів і підходів до змісту та структури навчального матеріалу. Водночас використання інтерактивних технологій дає змогу значно підвищити ефективність процесу підвищення рівня професійної компетентності. Відвідування семінарів, тренінгів та курсів підвищення кваліфікації, в тому числі й міжнародних, а також активна участь у професійних спільнотах може стати потужним інструментом для розвитку цих здібностей.
У розрізі продовження транскордонного співробітництва з 10 по 12 липня 2024 року співробітниками кафедри лісового і садово-паркового господарства (Василь КУЗЬОВИЧ та Дмитро БІДОЛАХ) разом із директором Національного заповідника «Замки Тернопілля» (Анатолій МАЦІПУРА) проведено чергову робочу зустріч для налагодження співпраці зі Тарнобжегським воєводством. Зокрема, українською делегацією було проведено робочу зустріч із презитентом м. Тарнобжег (Łukasz NOWAK), відвідано місцеву агенцію регіонального розвитку (Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu) та налагоджено контакти з генеральним директором (Dariusz Bukowski) та провідними фахівцями (Sebastian Pawlos та Ewelina Mysłek) цієї агенції для координації спільної діяльності, а також відвідано Дзіковський парк у м. Тарнобжег для виконання передпроєктного аналізу.
З 5 по 7 червня 2024 року успішно пройшов захист кваліфікаційних робіт ОС «Бакалавр» студентами денної форми навчання спеціальності 206 Садово-паркове господарство на кафедрі лісового і садово-паркового господарства.
Державна атестаційна комісія, очолювана к.с.-г.н, доцентом Олесею ПІХАЛО, високо оцінила роботи студентів.